PROJEKTY - VIII Powiślański Turniej Gmin"Ósmy Powiślański Turniej Gmin"

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

Fundacja Powiślańska z siedzibą w Ryjewie organizuje VIII Powiślański Turniej Gmin, który odbędzie się w dniu 29.07 – 30.07.2017 roku w Ryjewie na Placu przy Starej Cegielni. Plac przystosowany jest do organizowania imprez masowych z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Do udziału w  turnieju zapraszamy mieszkańców sołectw i gmin, koła gospodyń wiejskich, lokalne stowarzyszenia, lokalne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, Ochotnicze Straże Pożarne oraz przedsiębiorców z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego.

Program:

I dzień – 29-07-2017r., godz. 14.00

- Konkurs Kulinarny pn.: "Pierogi leniwe i domowe ciasteczka",

- Konkurs Edukacyjny pn.: "Pokolenia",

- Konkurs pn.:  "Kreacja – inspiracja".

 

Zasady konkursów:

  • Kulinarny -  "Pierogi leniwe i domowe ciasteczka". Uczestnicy przygotują do oceny ciasto z owocami. Ocenie podlegać będzie smak ciasta oraz estetyka podania.  
  • Edukacyjny - "Pokolenia". Uczestnicy przygotują do oceny tablicę o wymiarach: 1000x700 mm (ekspozycja pionowa lub pozioma). Plansza prezentowana będzie przed Komisją z komentarzem w dowolnej formie, maksymalnie przez 1 min. 
  • Moda - „Kreacja – inspiracja”. Strój musi być wykonany przez uczestników, nie może być wypożyczony. Modelka musi zgłosić prezenterowi, co było inspiracją stroju. Następnie zaprezentuje się na scenie przez około pół minuty do muzyki przygotowanej przez organizatora. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja modelek do muzyki również przygotowanej przez organizatora.

Wszystkie konkurencje zostaną ocenione przez Komisję Turniejową, a uczestnicy zostaną nagrodzeni.

I dzień – 29-07-2017r., godz. 18.00

- Koncert zespołów DISCO POLO

W ramach koncertu planujemy konkurs na najlepszy występ zespołu DISCO POLO. 

Koncert rejestrowany będzie przez TV POLSAT.

II dzień 30-07-2017 r. godz. 14.00

- Powiślański Festiwal Smaków – promocja połączona z degustacją potraw, produktów regionalnych i lokalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i lokalne stowarzyszenia.

II dzień – 30-07-2017r., godz. 18.00

- Koncert zespołów DISCO POLO

 

Na zakończenia pierwszego i drugiego  dnia Turnieju zorganizowana zostani zabawa ludowa.

           

Pomoc przy organizacji i trwania turnieju zadeklarowali wolontariusze, uczniowie szkół, KGW, samorządy lokalne, lokalne organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy.

Do porania:

Regulamin "VIII Powiślańskiego Turnieju Gmin"

Karta zgłoszeniowa do "VIII Powiślańskiego Turnieju Gmin"