PROJEKTY - II Powiślański Turniej Gmin

 

"Drugi Powiślański Turniej Gmin"
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego
30.07 - 31.07.2011

Fundacja Powiślańska z siedzibą w Ryjewie organizuje ,,Drugi Powiślański Turniej Gmin” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Turniej odbędzie się w dniu 30.07 – 31.07.2011 roku w Ryjewie na placu Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Grunwaldzka 70. 

W turnieju uczestniczyć będą mieszkańcy sołectw, gmin, lokalne samorządy i lokalne organizacje pozarządowe, Ochotnicze Straże Pożarne oraz przedsiębiorcy z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego. Turniej odbywać się będzie na placu w centrum Ryjewa, przystosowanym do organizowania imprez masowych z niezbędną infrastrukturą techniczną, potrzebną do jego organizacji. Ponadto odbędzie się prezentacja rękodzieła, kulinarnych produktów regionalnych, gry, konkursy, zawody familijne, turniej sołectw na sportowo.

W ramach turnieju zostaną przeprowadzone następujące konkurencje: 

 • "Produkt tradycyjny",
 • "Moja wieś w starej fotografii", 
 • "Moda XXII wieku", 
 • "Bukiet z wykorzystaniem zbóż", 
 • "Sołectwo na sportowo".

Wszystkie konkurencje zostaną ocenione przez Komisję Turniejową, a uczestnicy zostaną nagrodzeni. W ramach imprezy planujemy prezentację – bezpłatne występy zespołów lokalnych. Planowany jest również festiwal zespołów muzycznych disco-polo.

W pierwszym dniu przeprowadzone zostaną eliminacje do Festiwalu Disco-Polo, w którym rywalizować będzie kilkanaście zespołów z całej Polski (LISTA ZESPOŁÓW). Patronatem medialnym festiwalu będą ogólnopolskie telewizje Tele 5 i Polonia1. 

W drugim dniu powitamy P. dr G. Russaka, który poprowadzi Festiwal Smaku i pokaz kulinarny potraw z dziczyzny, między innymi „myśliwski forszmak pomorski”, „gulasz ryjewski”, „powiślańska kiełbasa myśliwska”, podczas pokazu grać będzie zespół muzyki myśliwskiej „Hubertus”.

Dr Grzegorz Russak, znany z telewizyjnych programów kulinarnych kucharz, gawędziarz, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego. W TVP1 prowadzi program poświęcony polskiemu dziedzictwu kulinarnemu „Smaki polskie” promujący starą, dobrą, polską kuchnię. Program adresowany przede wszystkim do smakoszy i znawców sztuki kulinarnej. Autor książek kucharskich m.in. „Dziczyzna na co dzień i na święta”, wybitny specjalista kuchni myśliwskiej.

Odbędzie się również próba pobicia rekordu Guinessa na Najdłuższą Kiełbasę Świata z Dziczyzny – co najmniej 500 metrów! Kiełbasa zostanie wykonana według przepisu i pod nadzorem znanego z telewizyjnych programów kulinarnych, kuchmistrza dr Grzegorza Russaka. 

Pozatym w programie: Prezentacja kultury ukraińskiej, występ zespołu heavy metalowego i Seminarium „Dziedzictwo Kulinarne Powiśla” (opis seminarium i karta rejestracyjna poniżej). 

Na zakończenia pierwszego i drugiego dnia zorganizowana zostanie zabawa ludowa "Pod chmurką"do białego rana, okraszona pokazem sztucznych ogni. Dla wszystkich uczestników Turnieju przygotowany będzie poczęstunek.

Pomoc przy organizacji i trwania turnieju zadeklarowali wolontariusze ZHP, uczniowie szkół, KGW, samorządy lokalne oraz lokalne organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy.

Dla sponsorów przewidujemy następujące możliwości promocji swoich przedsiębiorstw i produktów:

 • Umieszczenie logotypu na ulotkach i plakatach informacyjnych oraz w prasie lokalnej
 • Umieszczenie własnego banera na głównym placu Jarmarku
 • Obecność na uroczystym bankiecie z udziałem doktora Grzegorza Russaka – wspólne zdjęcie, wywiad do telewizji regionalnej i ogólnopolskiej
 • Możliwość wystawienia stoiska promującego firmę i jej produkty
 • Udział w Jury festiwalu Disco Polo
 • Zamieszczenie podziękowania dla sponsorów w lokalnych mediach
 • Obecność na Seminarium i możliwość rozmów kuluarowych ze specjalistami
 • Degustacja produktów Festiwalu Smaku

Do pobrania:

Regulamin "II Powiślańskiego Turnieju Gmin"
Karta zgłoszeniowa do "II Powiślańskiego Turnieju Gmin"
Plakat "II Powiślańskiego Turnieju Gmin"
Informacje dotyczące seminarium "Dziedzictwo Kulinarne Powiśla"
Formularz rejestracyjny na seminarium 
Próba pobicia rekordu Guinessa na Najdłuższą Kiełbasę Świata z Dziczyzny